Richard Gonda mieri do šampionátu GP3!

Splnenie sna slovenského automobilového pretekára Richarda Gondu o účinkovaní vo Formule 1 je opäť bližšie.

Splnenie sna slovenského automobilového pretekára Richarda Gondu o účinkovaní vo Formule 1 je opäť bližšie. Svoje jazdecké majstrovstvo predvedie v prestížnom šampionáte GP3. Banskobystrický rodák v utorok odletel do Valencie na oficiálne testovanie s úspešným švajčiarskym tímom Jenzer Motorsport. Španielsku trať dôkladne pozná a je pripravený ukázať sa v čo najlepšom svetle pred novou atraktívnou sezónou.

Šampionát GP3 je sprievodným programom víkendov F1!

Čaká ho konkurencia elitných formulových jazdcov, v GP3 si na vlastnej koži vyskúša atmosféru kolotoča F1. Táto sériaje tradičným sprievodným podujatím kráľovnej motošportu, s podobnými pravidlami i formátom. Ambiciózny Gonda má tak výnimočnú príležitosť zaujať predstaviteľov stajní Formuly 1. Kalendár GP3 čaká deväť zastávok, prvou bude Catalunya v Barcelone a okrem ďalších európskych tratí odštartuje aj v Sepangu v Malajzii a na futuristickej Yas Marina v Abú Dhabí.

Najúspešnejší slovenský formulový jazdec si sadne do monopostu Dallara GP3/16 so šesťvalcovým motorom (objem 3,4 l, výkon 400 koní), ktorý si v sezóne 2016 odkrúti svoju premiéru. Dodávateľom pneumatík je rovnako ako v F1 značka Pirelli.

Z GP3 do Formuly 1!

Zo seriálu GP3 sa do Formuly 1 dostali pretekári ako Esteban Gutiérrez (šampión v roku 2010), Fín Valterri Bottas (2011), Rus Danill Kvjat (2013), Jean-Éric Vergne či Carlos Sainz.

Richard Gonda: „Veľmi sa teším a neviem sa dočkať chvíle, keď si sadnem do skvelého nového monoopostu. Tento krok je pozitívnym potvrdením smerovania nášho najväčšieho cieľa – účasti vo Formule 1. Som motivovaný ukázať seba i našich sponzorov a partnerov na víkendoch F1 v čo najlepšom svetle. S tímom a formulou si na seba začneme zvykať koncom tohto týždňa na oficiálnom testovaní vo Valencii. Po namáhavej zimnej fyzickej príprave sa cítim maximálne pripravený.“

Richard Gonda, Jenzer, Test Valencia2016-0353

Andreas Jenzer, šéf tímu Jenzer Motorsport: Sme veľmi radi, že môžeme privítať v tíme Richarda. Je to ďalší kvalitný pretekár s bohatými skúsenosťami. Tešíme sa novú a zaujímavú sezónu Akashom Nandym, Oscarom Tunjom a Richardom Gondom!

Miroslav Verner,  Sophidea agency: „ Je fantastické, že Richard vstupuje do šampionátu GP3. Vďačí za to svojmu talentu, výsledkom, tvrdej práci, partnerom a sponzorom, pretože bez ich podpory by to nebolo možné. Našim obchodným partnerom patrí obrovská vďaka. Stávame sa súčasťou víkendov Formuly 1 a pevne veríme, že to postupne zaujme čím viac nových partnerov, ktorý dokážu využiť Richardov marketingový potenciál v tomto svete. Reprezentovať Slovensko v jednom z top svetových formulových šampionátov, je pre nás veľká česť.“

Gonda minulý rok výrazne zviditeľnil slovenské farby vo svetovom motorizme. V podujatí World Series by Renault v prototype RS01 skončil na celkovom druhom mieste. Po tomto úspechu si koncom októbra sadol do kokpitu Formule Renault 3.5, v ktorej absolvoval testy v Jereze. Úspešný ročník zavŕšil pred zimnou prestávkou testovaním vo zvučnej sérii GP2 v Abú Dhabí.


Galéria


Najnovšie